Aktualności

2012-12-06
Zapraszamy do galerii zdjęć z odcinka ścieżki rowerowej realizowanej w mieście Barth. Zakończenie prac przewidziane jest do końca roku 2012. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2012-10-31
21 września w Kołobrzegu obchodzony był Dzień Europejskiej Współpracy (ETC Day 2012). Do Kołobrzegu zjechali między innymi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Pani Ursula Brautferger Kierownik Instytucji Zarządzającej INTERREG IV A, Pani Iwona Brol z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w Warszawie, Pani Gisela Mehlmann z Instytucji Koordynującej z Brandenburgii, Pan Paweł Bartnik oraz Peter Heise z Euroregionu Pomerania.

Ten dzień rozpoczął się przejażdżką rowerową na trasie Sianożęty - Kołobrzeg(Port Jachtowy), w której udział wzięło 100 osób między innymi przedstawiciele powyższych instytucji, Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek, reprezentanci Hotelu Pro-Vita z Kołobrzegu, Stowarzyszenie BICYKL Kołobrzeg, młodzież z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu oraz grupa wnioskodawców reprezentujących zrealizowane projekty w ramach programu Interreg IV A. Głównym tematem konferencji rocznej było podsumowanie działalności w ramach programu Interreg IV A, która odbyła się w nowo oddanym do użytkowania budynku w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu. Podczas konferencji można było obejrzeć filmy przedstawiające zrealizowane projekty z programu Interreg IV A jak również odwiedzić stoiska promocyjne przygotowane przez 22 wnioskodawców z Polski i Niemiec, którzy zrealizowali projekty dofinansowane ze środków programu. Wśród wyróżnionych projektów zrealizowanych w ramach programu Interreg IV A przez władze Instytucji Zarządzającej znalazły się między innymi: "Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz Miasto Barth w ramach międzynarodowej nadmorskiej trasy rowerowej nr 10" zrealizowanej przez Gminę Miasto Kołobrzeg i nasze miasto partnerskie z Niemiec - Barth oraz "Transgraniczne polsko-niemieckie kształcenie zawodowe w hotelarstwie i gastronomii w Euroregionie Pomerania" zrealizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu wspólnie z niemieckim partnerem Berufsbildungsverein Eberswalde e.V. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2012-06-18
„Wspólnie ponad granicami“ tak brzmi motto obchodzonego w całej Europie w dniu 21 września Dnia europejskiej współpracy (ETC-Day 2012). W tym dniu szczególną uwagę zwracać będziemy na ok. 70 transgranicznych i transnarodowych programów UE wspierających współpracę. W celu zwiększenia ich znajomości oraz zrozumienia współpracy w wymiarze transgranicznym zaprezentowane zostaną różnego rodzaju działania. Dzień obchodzony w całej Europie stanowi element inicjatywy strategii komunikacyjnej Komisji Europejskiej.
W ramach programu pomocowego „Europejska Współpraca Terytorialna – Współpraca Transgraniczna” (INTERREG IV A) reprezentowani będą partnerzy Meklemburgia – Pomorze Przednie, Brandenburgia i Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie). „Wiele osób również na naszym polsko-niemiecko obszarze wsparcia INTERREG zajmowało się już „Europejską Współpracą Terytorialną“. Niemal każdy, nawet jeśli nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę, zna jakiś projekt dofinansowany ze środków europejskich. Może to być wyremontowane przedszkole, nowy odcinek ulicy, przebudowany wybieg dla zwierząt, festiwal sztuki, spotkanie młodzieży lub seniorów. Projekty dofinansowane z programu UE INTERREG służą mieszkańcom na co dzień“, powiedziała dyrektor Wspólnej Instytucji Zarządzającej Programu, pani Ursula Brautferger.W dniu 21 września partnerzy w projektach i programie INTERREG IV A, politycy szczebla lokalnego i regionalnego, mieszkańcy i odwiedzający miasto wybiorą się na wycieczkę rowerową, której trasa poprowadzi wzdłuż bałtyckiego szlaku rowerowego nr 10 (EUROVELO 10) w Kołobrzegu. Etap ten został zrealizowany dzięki wsparciu programu INTERREG IV A. Podczas corocznej konferencji nt. programu, która odbędzie w porcie jachtowym w Kołobrzegu zaplanowano dyskusję o aktualnych przedsięwzięciach oraz ich interaktywną prezentację.Do udziału w wycieczce rowerowej serdecznie zapraszamy dziennikarzy i zainteresowanych mieszkańców. Na jej zakończenie, podczas giełdy projektów  przedstawione i omówione zostaną nowe pomysły na projekty w zakresie kształtowania polsko-niemieckiego regionu granicznego w przyszłości.Obecnie przygotowywany jest szczegółowy program uroczystości. Informacje umożliwiające zgłoszenie udziału w wycieczce rowerowej będą opublikowane odpowiednio wcześniej na stronie internetowej programu oraz udostępnione partnerom organizującym ETC-Day.Osoby do kontaktu ze Wspólnego Sekretariatu Technicznego:Pani Peggy Seidel - p.seidel@lfi-mv.dep.seidel@wm.mv-regierung.de Pani Aleksandra Wietrzychowska - awietrzychowska@wzp.pl
2011-11-21
W mieście Barth trwają prace budowlane. Zakończyła się właśnie budowa I odcinka ścieżki rowerowej realizowanej w ramach projektu. Odcinek nr 2 ma być gotowy do czerwca 2012 roku. Póki co zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończonego, I etapu. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-09-20
Dnia 3 września 2011 roku odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy z Dźwirzyna przez Kołobrzeg do Ustronia Morskiego. 
Po symbolicznym otwarciu ścieżek przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg, Wójta Gminy Kołobrzeg, Burmistrza Miasta Barth, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego blisko 150 rowerzystów ruszyło nowowybudowanymi ścieżkami w kierunku Ustronia Morskiego.  Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-09-20
Dnia 2 września 2011 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu odbyła się konferencja podsumowująca dotychczasowy postęp projektu "Budowa ścieżki rowerowej...".
Oprócz prezentacji na temat przebiegu projektu, dodatkowo, w trakcie konferencji, zaprezentowano budowę kolejnych odcinków realizowanych przez gminy położone na zachód od Kołobrzegu, potwierdzając tym samym, iż Międzynarodowa Trasa Rowerowa R10 w kierunku miasta Barth staje się faktem. W konferencji wzięli udział znamienici goście ze strony Polski i Niemiec.  Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-08-23
Dnia 3 września 2011 roku zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym z Dźwirzyna przez Kołobrzeg do Ustronia Morskiego szlakiem Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr R10. Wydarzenie to będzie podsumowaniem realizacji projektu po polskiej stronie. 
Szczegóły rajdu.
2011-08-01
Zapraszamy na kolejny wirtualny spacer po naszych ścieżkach. Tym razem prezentujemy odcinek trasy rowerowej od osiedla Radzikowo III do morza Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-08-01
Zapraszamy na wirtualny spacer po naszych ścieżkach. 'Przejdź" się trasą rowerową od ul Arciszewskiego do granicy z Gminą Kołobrzeg. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-06-14
Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Kolasy, publikujemy kilka zdjęć naszej ścieżki rowerowej, zrobionych z 'lotu ptaka'.  Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-06-14
Kolejny artykuł dotyczący naszej inwestycji pojawił się w lokalnej gazecie "Kulisy Kołobrzeskie". Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.
2011-06-08
Dnia 6 czerwca 2011 w lokalnej gazecie "Głos Koszaliński" ukazał się artykuł autorstwa Michała Borkowskiego na temat naszego projektu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.
2011-06-08
Dnia 12 maja 2011, pracownicy Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Locknitz - Pani Anna Dymnicka i Pan Udo Hirschfeld, przebywali z wizytą monitorującą w Kołobrzegu. 
W towarzystwie przedstawicieli każdego z Partnerów projektu, odwiedzili wszystkie odcinki ścieżki rowerowej, realizowane po stronie polskiej. Po obejrzeniu inwestycji zrealizowanych w naszej okolicy, nie kryli swojego zadowolenia z efektów jakie przyniósł projekt. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-04-21
Zapraszamy do nowej galerii zdjęciowej z realizowanych prac budowlanych na odcinku od ul. Arciszewskiego do Grzybowa, które powoli dobiegają końca.  Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2011-04-14
Dnia 11 kwietnia 2011r. w mieście Barth odbyło się spotkanie Partnerów Projektu. W spotkaniu wzięli udział także pracownicy Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Locknitz. 
Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z rozliczeniem projektu. Dodatkowo uczestnicy spotkania udali się na plac budowy aby zobaczyć postęp prac prowadzonych na odcinku realizowanym przez miasto Barth. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-12-29
Mimo prawdziwie zimowej aury, zakończyły się roboty budowlane odcinka realizowanego przez Gminę Kołobrzeg od miejscowości Dźwirzyno do granic z miastem Kołobrzeg. Niemal sześciokilometrowa, asfaltowa ścieżka rowerowa czeka nadejścia wiosny i najazdu jej pierwszych, rowerowych użytkowników. Zapraszamy do galerii zdjęć aby obejrzeć przebieg trasy w iście grudniowej scenerii.  Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-12-07
Międzynarodowa Nadmorska Trasa Rowerowa R-10, dzięki kolejnemu złożonemu wnioskowi do INTERREG IVA ma szansę na dalszą rozbudowę. O tym zadecyduje Wspólny Komitet Monitorujący, na najbliższym posiedzeniu 13-14 grudnia. 
Trzej partnerzy projektu: Gmina Miasto Świnoujście oraz powiaty Ostvorpommern (Wschodnie Pomorze Przednie) i Nordvorpommern (Północne Pomorze Przednie)  wystąpili o przyznanie dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na realizację przebudowy byłej drogi federalnej B 96 na odcinku pomiędzy miastami Greifswald i Stralsund i jej użytkowanie jako drogi rowerowej oraz na budowę trzech odcinków ścieżki rowerowej w obrębie Gminy Miasta Świnoujścia. Wszystkie w/w drogi wzgl. ścieżki rowerowe stanowią część Międzynarodowego Bałtyckiego Szlaku Rowerowego R10 (Międzynarodowej Nadmorskiej Trasy Rowerowej R-10) Szlak Rowerowy R10 na rozpatrywanym terytorium przebiega od Stralsund przez Greifswald, Lubmin, Wolgast, Trassenheide, Zinnowitz, Heringsdorf aż do Świnoujścia tj. przez terytoria w/w trzech partnerów projektu. Pod nazwą "Szlak rowerowy Ostseeküsten-Radweg" został on na odcinku pomiędzy Greifswald - Ahlbeck rozbudowany już w połowie lat 90-tych. W powiecie Ostvorpommern zarządzany jest przez Starostwo Powiatowe.   Luki w przebiegu tego w zasadzie w innych częściach dobrze rozbudowanego Międzynarodowego Bałtyckiego Szlaku Rowerowego R10, które należy jeszcze wypełnić, stanowią trasy Stralsund - Greifswald oraz kontynuowanie szlaku w obrębie Gminy Miasta Świnoujście. Wnioskowane dotacje mają umożliwić realizację budowy tych odcinków szlaku rowerowego.  Rozpatrywany obszar szlaku rowerowego R10 położonego pomiędzy miastami Greifswald i Stralsund ma długość 24,419 km. Z tego odcinka 15,368 km ma zostać rozbudowane. Natomiast w Świnoujściu 3,570 km. Łącznie ok. 19 km.  Ww. projekt jest doskonałym uzupełnieniem naszego projektu,  nr INT-09-0018 „Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie – Kołobrzeg – Dźwirzyno oraz miasto Barth w ramach Międzynarodowej Nadmorskiej Trasy Rowerowej nr 10” i trzymamy kciuki za jego powodzenie. 
2010-11-23
17 listopada 2010r. delegacja z miasta Kołobrzeg gościła w Barth. Rozmawiano na temat postępu prac przy ścieżkach rowerowych po obu stronach granicy oraz o nowych pomysłach na inne działania. Do końca tego roku oba miasta mają zamiar złożyć wspólny projekt do Funduszu Małych Projektów programu INTERREG IVA. 
W galerii znajdują się zdjęcia z pobytu w Barth oraz z placu budowy ścieżki rowerowej w tym mieście. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-11-04
3 października 2010, z okazji 20 rocznicy zjednoczenia Niemiec, delegacja z miasta Kołobrzeg odwiedziła swoich przyjaciół w Barth. W uroczystej atmosferze dyskutowano o tym znaczącym wydarzeniu w historii Europy. Goście z Niemiec wspominali wkład Jana Pawła II oraz Lecha Wałęsy w obalenie komunizmu w środkowej Europie. Wystąpienie kołobrzeskiego radnego Ryszarda Szufla zostało przyjęte owacją na stojąco. Wizyta była również okazją do dyskusji na temat wspólnych działań naszych samorządów w przyszłości.
Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-27
Kolejny z realizowanych odcinków przez Gminę Miasto Kołobrzeg jest już bliski ukończenia. Ciąg pieszo jezdny od osiedla Radzikowo III do morza nabrał już wyraźnych kształtów.
Do jego ukończenia brakuje jedynie wykonania niewielkiego kawałka nawierzchni, placu postojowego, małej architektury oraz oświetlenia. Prace odbywają się planowo i już niebawem, cały realizowany odcinek będzie w pełni funkcjonalny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze stanu istniejącego na dzień 26 października 2010r. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-26
Prace budowlane na odcinku od ul. Brzeskiej do granicy z Gminą Ustronie Morskie, realizowane przez Gminę Miasto Kołobrzeg, zbliżają się do końca. Położona już została większość projektowanej nawierzchni oraz zamontowano znaczną część lamp oświetleniowych. 
Rozpoczęła się konstrukcja zejścia na plażę projektowanego w ramach realizowanej inwestycji. W najbliższych dniach rozpocznie się również montaż małej architektury - ławeczek, barierek, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery. Zapraszamy do galerii gdzie znajdą Państwo najnowsze zdjęcia z placu budowy. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-11
Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z placu budowy odcinka biegnącego od granicy z Miastem Kołobrzeg do Dźwirzyna. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-11
Zapraszamy do działu galeria aby zobaczyć postęp prac budowlanych odcinka ścieżki rowerowej od granic miasta z Gminą Ustronie Morskie do Sianożęt. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-01
Zapraszamy do działu galeria aby zobaczyć postęp prac budowlanych odcinka ścieżki rowerowej od ul. Brzeskiej do granic miasta z Gminą Ustronie Morskie.
Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-01
Dnia 23 września 2010r. w Szczecinie odbyło się seminarium szkoleniowe skierowane do wszystkich partnerów projektów, których wnioski projektowe zostały zaakceptowane przez Wspólny Komitet Monitorujący. Szkolenie było doskonałą okazją do spotkania się z wszystkimi Partnerami naszego Projektu oraz na wymianę doświadczeń z innymi beneficjentami.
Eksperci obecni na spotkaniu odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących realizacji projektów, zarządzania, ewaluacji i sprawozdań z postępów w realizacji projektów oraz kwestii rozliczeń i wymogów dotyczących kontroli realizowanych projektów.  Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-01
Zapraszamy do obejrzenia zbioru zdjęć oraz panoram wykonanych 13 września 2010 dla trzech inwestycji realizowanych przez Gminę Miasto Kołobrzeg. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-10-01
W dniu 10 września 2010r. w siedzibie Partnera Wiodącego odbyło się spotkanie polskich Partnerów Projektu gdzie omówiono postęp realizacji prac budowlanych oraz kwestie związane z finansowym rozliczaniem projektu. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-08-09
Zapraszamy do działu galeria aby zobaczyć postęp prac budowlanych odcinka ścieżki rowerowej od granicy Gminy Ustronie Morskie do Sianożęt. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-08-02
Zapraszamy do działu galeria aby zobaczyć postęp prac budowlanych odcinka ścieżki rowerowej od ul. Brzeskiej do granic miasta z Gminą Ustronie Morskie. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-08-02
Dnia 30 lipca 2010r. Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek, odwiedził miasto partnerskie Barth z okazji odbywających się tam XVII Dni Żeglarsko - Portowych. W trakcie oficjalnego otwarcia uroczystości, Prezydent miał okazję powiedzieć kilka słów zgromadzonym mieszkańcom miasta Barth i pozdrowić ich w imieniu mieszkańców Kołobrzegu.
Delegacja z Kołobrzegu została serdecznie przyjęta przez włodarzy Barth, a podczas spotkania w cztery oczy z Burmistrzem Miasta Barth panem Stefanem Kerthem rozmawiano o realizowanej obecnie inwestycji pn. "Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz miasto Barth w ramach Międzynarodowej Nadmorskiej Trasy Rowerowej nr 10" oraz innych wspólnych projektach możliwych do realizacji w przyszłości. Prezydent Miasta Kołobrzeg zaprosił Burmistrza Miasta Barth na otwarcie tras rowerowych realizowanych w ramach projektu, do Kołobrzegu w listopadzie 2010 roku. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-07-21
Zapraszamy do działu galeria aby zobaczyć postęp prac budowlanych odcinka ścieżki rowerowej od ul. Brzeskiej do granic miasta z Gminą Ustronie Morskie. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-07-20
Zapraszamy na stronę Telewizji Kablowej Kołobrzeg, gdzie umieszczony został materiał filmowy z podpisania umowy o dofinansowanie projektu oraz informacje na temat realizacji samej inwestycji.

Przejdź do strony TKK
2010-07-12
Zapraszamy do działu galeria aby zobaczyć postęp prac budowlanych odcinka ścieżki rowerowej z Dźwirzyna do granicy z Miastem Kołobrzeg.
Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-07-02
Dnia 2 lipca 2010 w małej sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kołobrzeg, Prezydent Miasta Janusz Gromek, jako reprezentant Parnera Wiodącego w projekcie, podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz miasto Barth w ramach Międzynarodowej Nadmorskiej Trasy Rowerowej nr 10".
Przy podpisaniu obecni byli również przedstawiciele polskich Partnerów Projektu: Wójt Gminy Ustronie Morskie Pan Stanisław Zieliński oraz Zastępca Wójta Gminy Kołobrzeg Pani Krystyna Mikołajczak. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-06-30
Dnia 29 czerwca 2010r. na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego opublikowano listę projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 - działanie 5.3 Ścieżki rowerowe.
Dofinansowanie otrzymały m.in. projekty pn. "Budowa ścieżki rowerowej Niechorze – Pogorzelica w Gminie Rewal" oraz "Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na trasie Pogorzelica - Mrzeżyno". Są to kolejne odcinki Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr R10, które mają zostać oddane do użytku do końca 2011r. Biorąc pod uwagę, iż w ramach RPO WZ - Działanie 2.1.2 Drogi lokalne, realizowany jest również projekt pn. "Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 0152Z Mrzeżyno - Dźwirzyno - Kołobrzeg na odcinku od km 3+285 z miejscowości Dźwirzyno wraz z rozbiórką i budową mostu na kanale Resko - etap I" planowany do zakończenia w 2011r., w ramach którego powstanie ścieżka rowerowa do Mrzeżyna, do ścieżki rowerowej realizowanej w ramach projektu INT-09-0018, dołączy 20km odcinek, budowany z Dźwirzyna do Niechorza.
2010-06-29
Dnia 29 czerwca 2010r. oddano plac budowy pod kolejny z odcinków Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr 10 realizowany w ramach projektu nr INT-09-0018 - "Budowa ciągu pieszo – rowerowego od ul. Brzeskiej do granic miasta z Gminą Ustronie Morskie".
Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-06-25
Dnia 22 czerwca 2010r. we Wspólnym Sekretariacie Technicznym w Locknitz odbyło się spotkanie reprezentantów Partnera Wiodącego - Gminy Miasto Kołobrzeg oraz Partnera Projektu ze strony niemieckiej - Miasta Barth.
Okazją do spotkania było przekazanie umowy o dofinansowanie dla projektu "Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz Miasto Barth w ramach Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr 10". Umowę osobiście wręczył Pan Andreas Petters, Kierownik Instytucji Zarządzającej programu INTERREG IVA. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-06-20
Dnia 17.06.2010 r. Gmina Miasto Kołobrzeg podpisała umowę z wykonawcą odcinka ścieżki biegnącego od ul. Brzeskiej w Kołobrzegu do granic miasta z Gminą Ustronie Morskie.
Ścieżkę rowerową o długości 1005m zbuduje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych "INFRABUD" z Koszalina. Zaoferowana kwota za realizację zadania to 1 215 120,00 PLN. Planowane zakończenie robót budowlanych to 31.10.2010r.
2010-06-18
Dnia 15 czerwca 2010r. oddano plac budowy pod jeden z odcinków Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr 10 realizowany w ramach projektu nr INT-09-0018 - "Budowa ciągu pieszo - jezdnego z osiedla Radzikowo III do morza".
Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-06-07
Dnia 31 maja 2010 w Kołobrzegu spotkali się wszyscy Partnerzy Projektu aby przedyskutować sposób rozliczania projektu oraz możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację innych, wspólnych działań.
Reprezentanci Barth, Gminy Kołobrzeg, Gminy Ustronie Morskie oraz Gminy Miasto Kołobrzeg mieli okazję na wymianę doświadczeń o zrealizowanych ścieżkach rowerowych na terenie ich gmin. Partnerzy poznali się bliżej, a cala dyskusja na temat projektu trwała niemal 3 godziny. Delegacja z miasta Barth przebywała w Kołobrzegu w dniach 30 maja - 1 czerwca, będąc pod opieką reprezentantów Partnera Wiodącego. Delegacja z miasta Barth składała się z dwóch osób: Pana Carla Hellwiga, zaangażowanego bezpośrednio w projekt budowy ścieżek rowerowych oraz dr Marka Albrechta, który przyjechał do Kołobrzegu po raz pierwszy, jako reprezentant Centrum Kultury w mieście Barth. Z okazji jego przyjazdu, w sali koncertowej Muzeum Oręża Polskiego, zainicjowano spotkanie z reprezentantami ośrodków kulturalnych miasta Kołobrzeg (Galeria Współczesna, Regionalne Centruk Kultury, Muzeum) i rozmawiano o możliwości organizacji wspólnych przedsięwzięć na terenie miast partnerskich. Każdy z reprezentantów danej instytucji przedstawił swoje wizje oraz propozycje współpracy polsko - niemieckiej w zakresie wydarzeń kulturalnych mogących odbyć się w Barth lub Kołobrzegu. Po dwugodzinnej konferencji, członkowie delegacji z Barth odwiedzili obiekt Regionalnego Centrum Kultury. Następne spotkanie zaplanowano na sierpień - tym razem w mieście Barth. Przejdź do galerii aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.
2010-06-03
Dnia 31.05.2010 r. Gmina Miasto Kołobrzeg podpisała umowę z wykonawcą odcinka ścieżki biegnącego od ul. Arciszewskiego do Grzybowa.
Ścieżkę rowerową o długości 2000m zbuduje Firma ANTI S.A. z miejscowości Wysoka. Zaoferowana kwota za realizację zadania to 2 901 277,52 PLN. Planowane zakończenie robót budowlanych to 05.11.2010r.
2010-06-01
Dnia 31.05.2010 r. Gmina Miasto Kołobrzeg podpisała umowę z wykonawcą odcinka ścieżki biegnącego z osiedla Radzikowo III do morza.
Ścieżkę rowerową o długości 1337m zbuduje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Drogowych "KRĘŻEL" z Kobylnicy. Zaoferowana kwota za realizację zadania to 1 250 256,61 PLN. Planowane zakończenie robót budowlanych to 05.11.2010r.
2010-05-12
Dnia 10 maja 2010 r. Gmina Kołobrzeg podpisała umowę z wykonawcą odcinka ścieżki biegnącego z Dźwirzyna do granicy z Miastem Kołobrzeg.
Ścieżkę rowerową o długości 5959m zbuduje firma "POL-DRÓG Białogard" S.A. z Białogardu. Zaoferowana kwota za realizację zadania to 2 516 086,96 PLN. Planowane zakończenie robót budowlanych to 19.11.2010r.
2010-05-01
Dnia 29.04.2010 Gmina Ustronie Morskie wyłoniła wykonawcę odcinka ścieżki z Ustronia Morskiego do granicy z Miastem Kołobrzeg o długości 2833km.
Ścieżkę zbuduje firma Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych "Krężel" Sp. z o.o. Zaoferowana kwota zadania to 1 644 754,13 zł brutto. Planowane zakończenie robót budowlanych - 15.12.2010r.
Sciezka rowrowa

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Krajów Związkowych Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.